MotorBlog

ASO czy niezależne? Gdzie warto jechać z samochodem?#

Wielu kierowców co roku staje przed dylematem gdzie najlepiej jeździć samochodem. Warsztaty niezależne są znacznie tańsze, ale z drugiej strony jakość obsługi pozostawia sporo do życzenia. Oczywiście nie jest to regułą, ale trzeba być nastawiony na różne możliwości. Punkty ASO są z kolei znacznie droższe, jednak naprawy są starannie wykonane.

 

Punkty ASO to przede wszystkim niezawodność

 

Naprawa w autoryzowanych serwisach wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim prace są wykonane z najwyższą starannością. Dzieje się tak dlatego, że wykorzystuje się w tym celu oryginalne części lub zamienniki zgodne z zaleceniami producenta. Nie bez znaczenia są także urządzenia i sprzęty diagnostyczne, które trzeba starannie dobierać. Są one dopasowane do konkretnego modelu pojazdu. Tym samym naprawa będzie szła bardzo szybko i z pewnością uda się do niej skutecznie podejść. Nowe samochody są bardzo zaawansowane technologicznie, jednak nie można ich serwisować starymi metodami, bo wtedy będzie je można zepsuć. Nie bez znaczenia są sami pracownicy, którzy muszą być dobrze przeszkoleni. Tylko wtedy będą mogli dobrze podejść do swoich obowiązków. W autoryzowanych serwisach mechanicy muszą regularnie podnosić kwalifikacje i uczestniczyć w kursach, które sprawiają, że są w stanie w pełni profesjonalnie podejść do wykonywanych obowiązków. Taka polityka to gwarancja, że usługa będzie wykonana dobrze, a kierowcy nie będą się musieli przejmować tym, że auto odmówi im posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie.

 

Przede wszystkim przejrzystość…

 

W porównaniu z naprawami realizowanymi w niezależnych warsztatach, gdzie często mechanicy stosują używane części i robią wszytko najmniejszym kosztem. W serwisach ASO dostaje się wykaz wykonanych prac. Wszystko jest rozpisane na fakturze, a każda z przeprowadzonych robót jest na bieżąco odnotowywana w elektronicznym rejestrze. Co ważne mechanicy ustalają wcześniej koszty prac. Dzięki temu kierowcy nie są zaskoczeni dodatkowymi opłatami. Taka transparentność jest coraz bardziej docenienia zwłaszcza w czasach, kiedy napotyka się tak wiele drobnych oszustw w podrzędnych warsztatach. Takie uczciwe podejście do sprawy powoduje, że auto serwisowane w ASO jest znacznie łatwiej sprzedać. Co więcej można za niego uzyskać wyższą cenę rynkową i to nawet o kilka tys. zł. Ludzi wolą wydać za pojazd więcej, ale przynajmniej mieć pewność, że auto jest utrzymane w dobrym stanie i można z niego korzystać jeszcze przez kilka najbliższych lat.