MotorBlog

Ubezpieczenia komunikacyjne mogą uratować nasz portfel przed kosztami#

Kupując samochód musimy wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC, warto jednak wybrać odpowiednią ofertę, która pozwoli nam nie przejmować się wszelkimi zdarzeniami na drodze. Dobrze jest również wykupić dodatkowe ubezpieczenia, które zadziałają w najbardziej kryzysowych sytuacjach.

Ubezpieczenie OC jest bardzo ważne


Wiele osób lekceważy ubezpieczenie OC, uważając, że jest to zło konieczne, bo i tak nie my będziemy z niego korzystać, tylko ewentualna poszkodowana przez nas osoba. Wiele się jednak zmieniło, od kiedy w życie weszła bezpośrednia likwidacja szkód. Dzięki niej, w przypadku gdy będziemy poszkodowani w wypadku na drodze, po odszkodowanie zgłaszamy się do swojego ubezpieczyciela, a on po załatwieniu wszelkich formalności i wypłaceniu nam pieniędzy, rozlicza się z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy. To bardzo ważna zmiana, która sprawiła, że firmy zaczęły bardziej dbać o swoich klientów. Dlatego wybierając OC zastanówmy się, czy zdecydowaliśmy się na solidną firmę, z którą nie będziemy mieli w przyszłości ewentualnych problemów.

Najbardziej zabezpieczone samochody z AC


Chociaż ubezpieczenie autocasco jest na pewno droższe od OC, warto również je wykupić. Przede wszystkim dlatego, że nasz samochód będzie miał wtedy pełną ochronę, a my nie będziemy musieli się martwić, niezależnie od tego czy będziemy sprawcami czy poszkodowanymi w wypadku. Autocasco chroni nasze fundusze przed naprawianiem samochodu z własnej kieszeni w kilku przypadkach. Oczywistym jest spowodowanie wypadku, stłuczki, uderzenie w drzewo czy cokolwiek innego. Warto jeszcze pamiętać, że odszkodowanie otrzymamy również, gdy nasze auto zostanie zniszczone przez niezależne od nas siły natury lub w przypadku kradzieży. Ta pełna ochrona gwarantuje, że niezależnie od tego co się wydarzy, nie będzie bardzo stratni. Składka AC jest zazwyczaj wysoka, ale opłacalna.

Dodatkowe ubezpieczenia również dla ludzi


Wśród szeregu ubezpieczeń komunikacyjnych dobrze jest wyróżnić również ubezpieczenie NNW czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest ono bardzo ważne, ponieważ chroni zarówno kierowcę, jak i pasażerów. Odszkodowanie uzyskuje się w przypadku uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. To zabezpieczenie dla siebie oraz bliskich. Poza tym warto również dodatkowo ubezpieczyć szyby w samochodzie, które najczęściej są kosztem dla kierowców, ponieważ odpryskujące kamienie mogą szybko zrobić w nich dziurę. Oprócz tego możemy wykupić również ochronę składek, dzięki czemu nasza składka nie wzrośnie, niezależnie od tego, jaką historię mieliśmy w ubiegłym roku.