MotorBlog

Odwiedź serwis blacharsko lakierniczy Zabrze i miej wszystko pod kontrolą

O samochód trzeba dbać. Inaczej bardzo szybko się zużywa. Trzeba zatroszczyć się nie tylko o mechanikę i elementy zawieszenia, ale również o blacharkę. Wbrew pozorom ma ona ogromne znaczenie, jeśli chodzi o długą eksploatację samochodu.

 

Co zrobić, gdy pojawi się rysa?

 

Drobne zarysowania są czymś normalnym, co jednak nie oznacza, że można je bagatelizować. Wręcz przeciwnie. Trzeba jak najszybciej przedsięwziąć jakieś środki, by im zaradzić. Najlepiej znaleźć dobry serwis blacharsko lakierniczy Zabrze. Wedy usługa zostanie wykonana profesjonalnie, a po drobnym zarysowaniu nie będzie śladu. Im wcześniej podejmiemy się usunięcia usterki, tym lepiej. Z każdym kolejnym tygodniem ubytek może się powiększać, a jego usuniecie będzie coraz trudniejsze i znacznie bardziej kosztowne. Pozbycie się małej ryski jest stosunkowo niedrogie, ale już praca na większych powierzchniach to duży wydatek. Jeśli zaniedbamy drobne uszczerbki w karoserii, będziemy mieli duży problem. Postępująca korozja wpływa na znacznie szybszą eksploatację samochodu i na poziom bezpieczeństwa. Jeśli rdza wda się w elementy konstrukcji, jak np. progi, jazda będzie wysoce ryzykowna. Przy ewentualnej kolizji samochód może zgnieść się niczym harmonijka. Tym samym wzrośnie ryzyko urazów. Wniosek nasuwa się jeden. Trzeba obserwować karoserię i szybko reagować, kiedy zajdzie taka potrzeba. Ważne jest, by udać się do dobrego mechanika, który dysponuje specjalistycznymi narzędziami i wykona usługę na wysokim poziomie. W taki sposób, by nie trzeba było po nim poprawiać.

 

A może na własną rękę?

 

Wiele osób, głownie z powodu oszczędności, podejmuje się usunięcia korozji na własną rękę, a serwis blacharsko lakierniczy Zabrze jest omijanym przez nich miejscem. Nie jest to do końca dobre rozwiązanie. Wprawdzie na rynku są dostępne preparaty, które zapobiegają rozwojowi korozji i umożliwiają ich maskowanie, ale trzeba się na tym znać. Nieumiejętne wykorzystanie specyfików może generować duże problemy, a rdza zamiast się zmniejszyć, robi się większa. Trzeba też dobrze dobrać środek. Są preparaty, które pozwalają na zamaskowanie zadrapań, ale zbyt mocne wcieranie powoduje, że tylko niszczy się karoserię. Są też dostępne lakiery w sprayu i całe zestawy do pielęgnacji nadwozia, ale nieumiejętne posługiwania się takimi rzeczami może zrujnować estetykę pojazdu. Choć wielu kierowców samodzielnie podejmuje się usunięcia wad karoserii, czasem z dobrym skutkiem, to jeśli nie mieliśmy wcześniej żadnego doświadczeni lepiej oddać samochód do warsztatu.